Serbest Tüketici

Serbest Tüketici, Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu tarafından belirlenen elektrik enerjisi miktarından daha fazla tüketimde bulunan veya iletim sistemine doğrudan bağlı olması nedeniyle tedarikçisini seçme serbestisine sahip gerçek veya tüzel kişidir. Serbest tüketici limiti, her yılın 31 Ocak tarihine kadar Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu tarafından belirlenerek yayımlanan elektrik enerjisi miktarını ifade eder.

2013 yılında EPDK’nın Kurul Kararı ile birlikte, küçük ölçekli mesken ve ticarethanelerin dışında tüm aboneler artık serbest tüketici hakkından yararlanabilmektedir.  2014 yılında serbest tüketici limitinin düşmesi  ve 2015’te ise AB uyum yasaları çerçevesinde serbest tüketici limitinin tamamen sıfırlanması hedeflenmiştir. Tedarikçisini seçme hakkı kazanan tüketiciler, daha kaliteli ve daha iyi hizmet almanın yanında indirimli elektrik de kullanma fırsatı yakalamaktadırlar.

Sizin de elektrik faturanız aylık ortalama 88 TL'den fazla ise ve yılda 1.400 kWh’dan fazla elektrik tüketiyorsanız  Serbest Tüketici olarak ucuz elektrik kullanmaya başlayabilirsiniz.

Elektriğinizi PALPORT’dan almak için Tedarikçi firmanızı değiştirin ve tek imza ile elektriğinizi daha ucuza kullanmaya ve elektrik giderlerinizi azaltmaya başlayabilirsiniz. 

Ucuz Elektrik Kullanmak İçin
Lütfen çağrı merkezimizi arayınız :

+90 216 325 73 30
design:

Copyright © 2012 Tüm Hakları Saklıdır. Palport Elektrik Ticaret A.Ş.
Ucuz Elektrik Çağrı Merkezi 0 216 325 73 30