Grubumuz

PALMET Şirketler Grubu, 1984 yılından bugüne faaliyet göstermekte olan firmaları bünyesinde barındırmaktadır. 90’lı yıllarda Türkiye genelinde başlatılan doğal gaz hat çalışmaları ile enerji sektörüne adım adan PALMET, yaptığı diğer çalışma ve araştırmalar sonunda Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından 2003 senesinde, yine bu yıl düzenlenemeye başlanan Doğal Gaz Dağıtım Lisansı İhalelerine katılmış; Gebze ve Erzurum şehirlerinin Doğal Gaz Dağıtım Lisansı İhaleleri kazanarak 2004 yılı itibariyle bu şehirlerdeki faaliyetlerini başlamıştır.

PALMET ENERJİ'nin yürüttüğü faaliyetleri;

  • Şehiriçi doğal gaz dağıtımı,
  • Doğal gaz (LNG) ithalatı ve toptan satışı,
  • Elektrik üretimi
  • Elektrik satışı

başlıkları ile özetlemek mümkündür.

2004 yılında Terasen Gas of Canada ile uzun süredir devam eden konsorsiyumunu, Türk ve bölgesel uluslararası piyasalara EPC hizmetleri sağlamak üzere kurulan Palmet Terasen Ortak Girişimi adlı bir şirkete dönüştüren PALMET'e, 2005 yılında International Finance Corporation ve Export Development Canada tarafından Türkiye’deki Doğal Gaz Dağıtım Şebekelerinin gelişimine yardımcı olmak için finansman sağlamıştır. PALMET Enerji doğal gaz operasyonları için uluslararası finansman alan tek Türk şirketidir.

PALMET Enerji, daha sonra 2006 yılında GAZPORT şirketini kurmuş ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'ndan aldığı Toptan Doğal Gaz Satışı ve Spot LNG İthalatı Lisansı çerçevesinde, Türkiye'de enerji sektöründe oluşturulan liberal ekonomi içerisinde 2009 yılı itibariyle faaliyetlerine başlamıştır.

Doğal gaz kombine çevrim santralleri ve HES projesi dışında PALMET ENERJİ'nin sahip olduğu 4 firma, toplam gücü 210 MW olan Rüzgar Enerji Santrali projeleri için gerekli başvuruları yapmıştır.

2009 yılında 25. kuruluş yılını kutlayan PALMET, enerji sektöründeki yatırımlarını desteklemek amacıyla 5,000 MW hidroelektrik santralı kurulu gücüne sahip bir dünya devi olan, Kanada şirketi Manitoba Hydro International ile Türkiye'de yeni bir ortaklık yapısı oluşturmuştur. Palmet-Manitoba Hyro International Mühendislik ve Müteahhitlik Ticaret A.Ş. (PMHI A.Ş.) adı altında faaliyetlerini sürdürecek olan şirket; öncelikle PALMET ENERJİ tarafından devam ettirilen hidroelektrik enerji yatırımlarına yönelik planlama, fizibilite, projelendirme, yapım ve işletim hizmetleri verecektir. Yeni oluşturulan şirket ile Manitoba Hydro International'ın enerji üretim, iletim ve dağıtım teknolojileri tecrübesi Türkiye’ye aktarılacaktır.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK) kurulmasıyla başlayan enerji piyasasının serbestleştirilmesi ve tek tedarikçili dönemden rekabetçi döneme geçiş sürecinde PALMET ENERJİ’nin grup şirketlerinden PALPORT ELEKTRİK TİC. A.Ş., 1 Haziran 2010 tarihi itibariyle müşterilerine elektrik arzına başlamak üzere kurulmuştur. PALMET ENERJİ liderliğinde kurulan Palport Elektrik Ticaret A.Ş. 20 yıllığına Elektrik Toptan Satış lisansını EPDK'dan alarak PALMET ENERJİ'nin elektrik üretimini ve serbest piyasa'dan temin edeceği enerji'yi piyasa'ya arz etmeye başlamış bulunmaktadır.

Palmet Enerji A.Ş. 'nin Geleceğe Yönelik Amaçları:

  • Enerji Piyasasında uzun vadeli yatırıma devam etmek.
  • Personelini geliştirmeye ve şirket içi ve dışı eğitimler sağlamaya devam etmek.
  • Teknolojinin en önünde kalmak.
  • Yerli ve Uluslararası Operasyonlarını genişletmeye devam etmek.
  • Operasyonlarımızın her yönünde mümkün olan en yüksek kalite standartlarına ulaşmak için çaba göstermeye devam etmek.
  • En değerli varlıklarımızın abonelerimiz olduğu gerçeğini hiçbir zaman gözümüzden uzak tutmamak.
Ucuz Elektrik Kullanmak İçin
Lütfen çağrı merkezimizi arayınız :

+90 216 325 73 30
design:

Copyright © 2012 Tüm Hakları Saklıdır. Palport Elektrik Ticaret A.Ş.
Ucuz Elektrik Çağrı Merkezi 0 216 325 73 30